所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 18Case SP-2 |
| Configuration | Dual |
| Pin Count | 18 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current | 135 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage | ±20 V |
| Mounting | Screw |
| Standard Package | Bulk |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 6.5nF @ 25V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 135A |
| IGBT Type | NPT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 250µA |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 3.7V @ 15V, 100A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200V |
| Supplier Device Package | SP2 |
| Power - Max | 568W |
| Package / Case | SP2 |
| Input | Standard |
| NTC Thermistor | No |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话