所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1.6 X 0.813 X 0.889(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 3.3 pF |
| Voltage | 150 Vdc |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Dielectric | +90±20ppm/C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Height | 0.889(Max) mm |
| Product Depth | 0.813 mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | No |
| Capacitance | 3.3 pF |
| Voltage Rating | 150 V |
| Temperature Coefficient / Code | 90 PPM / C |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Code - mm | 1608 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Packaging | Waffle |
| Dimensions | 0.889 mm W x 1.6 mm L x 0.813 mm H |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Series | AQ |
| Factory Pack Quantity | 192 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Height | 0.813 mm |
| Case Width | 0.889 mm |
| Type | Microwave MLCCs |
咨询QQ
热线电话