所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1.4 X 1.4 X 1.45(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 100 pF |
| Voltage | 150 Vdc |
| Tolerance | 1 % |
| Dielectric | +90±30ppm/C |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.4 mm |
| Product Height | 1.45(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating | 150 V |
| Temperature Coefficient / Code | 90 PPM / C |
| Case Code - in | 0505 |
| Case Code - mm | 1414 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Packaging | Waffle |
| Dimensions | 0.508 mm W x 1.4 mm L x 1.4 mm H |
| Package / Case | 0505 (1414 metric) |
| Series | AQ |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 150V |
| Temperature Coefficient | M |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Features | High Q, Low Loss |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 1.4 mm |
| Case Height | 1.4 mm |
| Case Width | 0.508 mm |
| Type | Microwave MLCCs |
咨询QQ
热线电话