所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1.4 X 1.4 X 1.45(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 1.5 pF |
| Voltage | 150 Vdc |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Dielectric | +90±30ppm/C |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.4 mm |
| Product Height | 1.45(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Capacitance | 1.5pF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 150V |
| Packaging | Tray - Waffle |
| Temperature Coefficient | M |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Features | High Q, Low Loss |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话