所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 1.5 V to 5 V |
| Load Voltage Rating | 400 V |
| Load Current Rating | 150 mA |
| Contact Form | 1 Form B (SPST-NC) |
| Output Device | MOSFET |
| Package / Case | DIP-6 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input to Output Isolation Method | Photocoupler |
| Packaging | Tube |
| Product Type | PCB Mount |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Termination Style | Solder Pin |
| Input Current | 50 mA |
| Series | * |
| Standard Package | 50 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contact resistance | 11 |
| Switching voltage | 400 |
| Contacts | 1 break contact (NC) |
| Switched current | 150 |
| LED off-state voltage | 5 |
| Test voltage | 1.5 |
| Design | DIL6 |
| Temperature range | -40...+85 °C |
| LED threshold voltage | 1.14 |
| LED operating current | 0.9 |
| LED maximum current | 50 |
咨询QQ
热线电话