所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 1.5 V to 5 V |
| Load Voltage Rating | 200 V |
| Load Current Rating | 160 mA |
| Contact Form | 2 Form A (DPST-NO) |
| Output Device | MOSFET |
| Package / Case | DIP-8 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Input to Output Isolation Method | Photocoupler |
| Packaging | Tube |
| Product Type | PCB Mount |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Termination Style | Solder Pin |
| Supplier Package | DIP |
| Standard Package Name | DIP |
| EU RoHS | Compliant |
| I/O Isolation Voltage | 1500 |
| Circuit Arrangement | 2 Form A |
| Maximum Input Current | 50 |
| Output Type | AC|DC |
| Maximum Output Current | 0.16 |
| Input Type | DC |
| Maximum Output Voltage | 200 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 1.5 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Through Hole |
| Load Current | 160mA |
| Voltage - Load | 0 ~ 200 V |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| On-State Resistance | 15 Ohm |
| Circuit | DPST (2 Form A) |
| Standard Package | 40 |
| Voltage - Input | 1.14VDC |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Current | 50 mA |
| Dimensions L x W x H | 9.78 x 6.4 x 3.9 mm |
| Contact resistance | 11 |
| Switching voltage | 200 |
| Contacts | 2 make contacts (NO) |
| Switched current | 160 |
| LED off-state voltage | 5 |
| Test voltage | 1.5 |
| Design | DIP8 |
| Temperature range | -40...+85 °C |
| LED operating current | 0.9 |
| LED maximum current | 50 |
咨询QQ
热线电话