所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of | AR1000 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V to 5 V |
| Description/Function | Tool Kit |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Packaging | Bulk |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Type | Resistive, USB, RS232 |
| Evaluation Tools | * |
| Data Interface | USB |
| Number of Inputs/Keys | 1 TSC |
| Resolution (Bits) | 10 b |
| Supplier Device Package | Module |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 25mA |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 5 V |
| Standard Package | 1 |
| Touch Panel Interface | 4-Wire, 5-Wire, 8-Wire |
| Voltage Reference | External |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Classification | Module |
| Kit Contains | Software |
| Technology | Sensor & Transducer |
| Rad Hardened | No |
| Silicon Manufacturer | :Microchip |
| Kit Application Type | :Communication & Networking |
| Kit Contents | :- |
| Features | :Automatically Detects Communication Type, Dynamic Rise-time & Sampling Capability |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.25 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Transfer rate | 9.6kbps |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | pin strips |
| Gross weight | 0.02 kg |
| Application | for LCD displays with resistive touch panel |
| Programmers/Erasers features | resistive 4- 5- 8-wire touch panel |
| Operating voltage | 5.25...5.75V DC |
| Collective package [pcs] | 1 |
| Type of accessories for development kits | expansion board |
| spg | 1 |
咨询QQ
热线电话