所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Resistive Touch Controllers |
| Input Type | 1 TSC |
| Data Rate | 150 SPS |
| Resolution | 12 bit |
| Interface Type | 4-Wire, 5-Wire, 8-Wire, Serial, UART, USB |
| Supply Voltage | 3.3 V to 5 V |
| Supply Current | 25 mA |
| Operating Temperature | - 40 C to + 85 C |
| Package / Case | QFN-20 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| Supply Voltage - Min | 3.3 V |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Evaluation Tools | Available |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial, UART, USB |
| Number of Inputs/Keys | 1 TSC |
| Resolution (Bits) | 10, 12 b |
| Supplier Device Package | 20-QFN (5x5) |
| Current - Supply | 25mA |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 5 V |
| Standard Package | 73 |
| Touch Panel Interface | 4-Wire, 5-Wire, 8-Wire |
| Voltage Reference | Internal |
| Other Names | AR1100IMQ |
| Package/Case | 20-VQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5 x 5 x 0.95mm |
| Height | 0.95mm |
| Length | 5mm |
| Package Type | QFN |
| Pin Count | 20 |
| Sensing Technology | Resistive |
| Sensing Wire Type | 4-Wire, 5-Wire, 8-Wire |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Width | 5mm |
| Controller Type | :Resistive Touch Screen |
| IC Interface Type | :RS232, USB |
| Supply Voltage Min | :3.3V |
| Supply Voltage Max | :5V |
| Digital IC Case Style | :QFN |
| No. of Pins | :20 |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Case | QFN20 |
| Display resolution | 1024x1024 |
| Transmission rate | 9.6kbps |
| Mounting | SMD |
| Gross weight | 0.06 g |
| Supply voltage | 3.3...5.5V DC |
| Integrated circuit type | touch screen controller |
| spg | 73 |
| Collective package [pcs] | 73 |
| Multiplicity | 1 |
咨询QQ
热线电话