所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Precision Potentiometers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Precision Potentiometer |
| Mounting Style | Panel |
| Number of Turns | 10 |
| Element Type | Wirewound |
| Shaft Type | Round / Plain |
| Resistance | 1 kOhms |
| Termination Style | Solder Lug |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Tolerance | 3 % |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 85 C |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 5 W |
| Series | A |
| Shaft Diameter | 6.3424 mm |
| Shaft Length | 20.6 mm |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Resistance Value | 1K |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 46.03 |
| Technology | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ±20 |
| Product Length | 73.03 |
| Product Height | 54.77 |
| Power Rating | 5 |
| Type | Potentiometer |
| Shaft Diameter | 6.34 |
| Mounting | Panel Mount |
| Number of Turns | 10(Elec)|10(Mech) |
咨询QQ
热线电话