所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Track Resistance | :1kohm |
| Track Taper | :Linear |
| Shaft Diameter | :6.34mm |
| Shaft Length - Metric | :20.6mm |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Voltage Rating | :1kV |
| Power Rating | :5W |
| Potentiometer Mounting | :Panel |
| No. of Gangs | :1 |
| Adjustment Type | :Shaft |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Diameter | :46.03mm |
| Mounting Type | :Panel |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-65°C |
| Operating Temperature Range | :-65°C to +85°C |
| Resistor Element Material | :Wirewound |
| Series | :AR |
| Temperature Coefficient | :± 20ppm/°C |
| Termination Type | :Solder |
| Weight (kg) | 0.1 |
| Tariff No. | 85333100 |
咨询QQ
热线电话