所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 7.62(Max) X 3.81(Max) X 7.62(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Operating Temperature | -55 to 200 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Length | 7.62(Max) mm |
| Product Depth | 3.81(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded |
| RoHS | No |
| Capacitance | 1 uF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 200 C |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Lead Spacing | 0.2 in |
| Product | High Temperature MLCCs |
| Lead Style | Straight |
| Case Height | 0.3 in |
| Case Length | 0.2 in |
| Case Width | 0.1 in |
| Dimensions | 0.1 in W x 0.2 in L x 0.3 in H |
| Dissipation Factor DF | 2.5 |
| Lead Diameter | 0.02 in |
| Packaging | Bulk |
| Series | ARR |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 100V |
| Features | High Temperature |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Height - Seated (Max) | 0.300" (7.62mm) |
| Size / Dimension | 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | Radial |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话