所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Timing Type | Asynchronous |
| Density | 256 Kb |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Address Bus Width | 15 Bit |
| Number of I/O Lines | 8 Bit |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Words | 32 K |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Tube |
| Format - Memory | RAM |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
| Memory Type | SRAM - Asynchronous |
| Memory Size | 256K (32K x 8) |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Interface | Parallel |
| Speed | 70ns |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话