所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Life | NRND: Not recommended for new designs. |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 |
| Standard Package Name | DIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Maximum Supply Current | 5 |
| ESD Protection | Yes |
| Package Height | 13.94 |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Overload Pressure | 30psi |
| PCB | 8 |
| Maximum ESD Protection Voltage | 3(Min)@HBM |
| Accuracy | ±2 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Package Width | 14.02 |
| Operating Pressure Range | 0psi to 15psi |
| Supplier Package | DIP |
| Package Length | 16.81 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Subcategory | Board Mount Pressure Sensor |
| Lead Time | 70 Days |
| Sensor type | pressure |
| Multiplicity | 25 |
| Operation mode | referential |
| Gross weight | 1 g |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Supply voltage | 3...3.6V DC, 3.3V DC |
| Output configuration | digital I2C |
| Measuring range | 0...15 psi |
咨询QQ
热线电话