所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Life | NRND: Not recommended for new designs. |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | DIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Maximum Supply Current | 5 |
| ESD Protection | Yes |
| Package Height | 13.94 |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Overload Pressure | 30psi |
| PCB | 8 |
| Maximum ESD Protection Voltage | 3(Min)@HBM |
| Accuracy | ±2 |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Package Width | 14.02 |
| Operating Pressure Range | 0psi to 15psi |
| Supplier Package | DIP |
| Package Length | 16.81 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Subcategory | Board Mount Pressure Sensor |
| Lead Time | 70 Days |
| Measurement Type | Gage |
| Signal Conditioning | Amplified |
| Pressure Range | 0 psi to 15 psi |
| Overpressure | 2x Operating pressure |
| Supply Voltage | 5 Vdc |
| Temperature Compensation | Yes |
| Output Calibration | Yes |
| Response Time | 1 ms typ. |
| Termination | PCB |
| Port Style | AV: axial port on top, vented cover on bottom |
| Package Type | DIP |
| Total Error (% Full Scale) | 2.0 max. |
| Shock | 100 g for 11 ms |
| Vibration | 10 g at 20 Hz to 2000 Hz |
| Operating Temperature | -20 °C to 105 °C [-4 °F to 221 °F] |
| Compensated Temperature Range | 0 °C to 85 °C [32 °F to 185 °F] |
| Storage Temperature | -50 °C to 125 °C [-58 °F to 257 °F] |
| Media Compatibility | Clean, dry gases only. |
| UNSPSC Code | 41111927 |
| UNSPSC Commodity | 41111927 Pressure Sensors |
| Comment | Lead soldering temperature up to 4 s at 250 °C [482 °F] |
| Series Name | ASDX |
咨询QQ
热线电话