所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Chip LED |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| LED Material | InGaN |
| Intensity | 35 mcd |
| Color | White |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Viewing Angle | 170 ° |
| Mounting Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 0603 |
| LED Size | 1.6 mm x 1 mm x 0.4 mm |
| Illumination Color | White |
| Lens Color/Style | Untinted Non-Diffused |
| Forward Current | 5 mA |
| Forward Voltage | 3.15 V |
| Luminous Intensity | 35 mcd |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 32 mW |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Forward Current | 10 |
| Package Width | 0.6 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 32 |
| Viewing Angle | 170 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3.15 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lens Dimensions | 1.2x0.4x0.5 |
| Supplier Package | Chip LED |
| Standard Package Name | Chip LED |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 1.6 |
| Pin Count | 2 |
| Package Height | 1 |
| High Brightness | Yes |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.85V |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Lens Style/Size | Rectangle with Domed Top, 1.2mm x 0.4mm |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.00mm W |
| Millicandela Rating | 35mcd |
| Current - Test | 5mA |
| Height | 0.40mm |
| Lens Type | Clear |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Bulb Size | :1.2mm |
| LED Colour | :White |
| Forward Current If | :5mA |
| LED Mounting | :SMD |
| Lens Shape | :Round |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Forward Voltage VF Max | :3.15V |
| LED / Lamp Size | :1.2mm |
| LED Type | :Standard |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-30°C |
| Operating Temperature Range | :-30°C to +85°C |
| Opto Case Style | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85414010 |
咨询QQ
热线电话