所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 0805 |
| LED Size | 1.6 mm x 1 mm x 0.3 mm |
| Illumination Color | White |
| Lens Color/Style | Untinted Diffused |
| Forward Current | 5 mA |
| Forward Voltage | 3.15 V |
| Luminous Intensity | 30 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 32 mW |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Life | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Color | White |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.00mm W |
| Standard Package | 4,000 |
| Height | 0.40mm |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话