所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8UDFN EP |
| Family | AT42QT1012 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | UDFN EP |
| Standard Package Name | DFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 0.55(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 2 |
| PCB | 8 |
| Package Length | 2 |
| Pin Count | 8 |
| Type | Capacitive Switch |
| Evaluation Tools | Available |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Number of Inputs/Keys | 1 Key |
| Resolution (Bits) | 9, 14 b |
| Supplier Device Package | 8-UDFN, USON |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 124µA |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Touch Panel Interface | 2-Wire |
| Voltage Reference | Internal |
| Package/Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AT42QT1012-MAHCT |
| Product Category | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 评估工具 | Available |
| 输入/按键数 | 1 Key |
| 触摸面板接口 | 2-Wire |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 1.8 V ~ 5.5 V |
| 电压基准 | Internal |
| 分辨率(位) | 9, 14 b |
| 类型 | Capacitive Switch |
| 数据接口 | Serial |
| 电流 - 电源 | 124µA |
咨询QQ
热线电话