所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-23 |
| Family | AT42QT1012 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| EU RoHS | Compliant |
| Pin Count | 6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Type | Capacitive Switch |
| Evaluation Tools | Available |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Number of Inputs/Keys | 1 Key |
| Resolution (Bits) | 9, 14 b |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 124µA |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Touch Panel Interface | 2-Wire |
| Voltage Reference | Internal |
| Package/Case | SOT-23-6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AT42QT1012-TSHRCT |
| Dimensions | 3 x 1.75 x 1.3mm |
| Height | 1.3mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOT-23 |
| Resolution | 14 bit |
| Sensing Technology | Spread-Spectrum Charge-Transfer |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 → 5.5 V |
| Width | 1.75mm |
| Product Category | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Current | :32µA |
| IC Interface Type | :- |
| Supply Voltage Min | :1.8V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Sensor Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :6 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.0004 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Case | SOT23-6 |
| Multiplicity | 1 |
| Mounting | SMD |
| Gross weight | 0.07 g |
| Number of channels | 1 |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Integrated circuit type | driver |
| Kind of integrated circuit | touchkey controller |
| Collective package [pcs] | 10 |
| spg | 10 |
咨询QQ
热线电话