所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28MLF |
| Family | AT42QT1060 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Capacitive Touch Sensors |
| Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Number of Channels | 6 |
| Package / Case | MLF-28 |
| Dimensions | 4 mm L x 4 mm W x 0.88 mm H |
| Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Interface Type | I2C, Discrete |
| Series | AT42QT1060 |
| Factory Pack Quantity | 6000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Supplier Package | MLF |
| Standard Package Name | MLF |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 0.88 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4 |
| PCB | 28 |
| Package Length | 4 |
| Pin Count | 28 |
| Type | Capacitive Switch |
| Evaluation Tools | Available |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | I²C, Serial |
| Number of Inputs/Keys | Configurable, 2 ~ 6-Key |
| Resolution (Bits) | 8 b |
| Data Rate/Sampling Rate (SPS, BPS) | 180k |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x4) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Touch Panel Interface | 6, 2-Wire |
| Voltage Reference | Internal |
| Package/Case | 28-VFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Height | 0.95mm |
| Length | 4.05mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | MLF |
| Resolution | 8 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 → 5.5 V |
| Width | 4.05mm |
| Supply Current | :403µA |
| IC Interface Type | :I2C, Serial |
| Supply Voltage Min | :1.8V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Sensor Case Style | :MLF |
| No. of Pins | :28 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Device Marking | :AT42QT1060-MMU |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Sensor / Transducer Type | :Touch |
| Supply Voltage Range | :1.8V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423290 |
| Case | MLF28 |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 1.2 g |
| Output voltage | 0.7...4.4V |
| Number of channels | 6 |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of integrated circuit | touch sensor |
| Collective package [pcs] | 6000 |
| spg | 6000 |
咨询QQ
热线电话