所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 64TQFP |
| Device Core | AVR |
| Family Name | AT90 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Maximum Speed | 16 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 4 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | SPI/TWI/USART/USB |
| On-Chip ADC | 8-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 48 |
| Number of Timers | 4 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Trays |
| Case | TQFP64 |
| Number of PWM channels | 4 |
| SRAM memory capacity | 4096B |
| Number of inputs/outputs | 48 |
| Number of 8-bit timers | 2 |
| Mounting | SMD |
| Flash memory organisation | 64kx8bit |
| EEPROM memory capacity | 2048B |
| Gross weight | 4.65 g |
| Clock frequency | 16MHz |
| Operating voltage | 2.7...5.5V |
| Multiplicity | 1 |
| Integrated circuit type | AVR microcontroller |
| Collective package [pcs] | 90 |
| Number of 16-bit timers | 2 |
| spg | 90 |
咨询QQ
热线电话