所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 64TQFP |
| Device Core | AVR |
| Family Name | AT90 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 4 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | SPI/TWI/USART/USB |
| On-Chip ADC | 8-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 48 |
| Number of Timers | 4 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Trays |
| USB | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Package Width | 14 |
| PCB | 64 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| SPI | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 20 |
| USART | 1 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Core Architecture | AVR |
| Maximum Speed | 20 |
| Package Length | 14 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 64 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| I2C | 1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | AVR |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Number of I /O | 48 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Package / Case | 64-TQFP |
| Speed | 16MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| ADC Resolution | 10bit |
| ADCs | 8 x 10 bit |
| Dimensions | 14 x 14 x 1.05mm |
| Height | 1.05mm |
| Length | 14mm |
| Maximum Frequency | 20MHz |
| Maximum Number of CAN Channels | 0 |
| Maximum Number of Ethernet Channels | 0 |
| Maximum Number of I2C Channels | 1 |
| Maximum Number of LIN Channels | 0 |
| Maximum Number of PCI Channels | 0 |
| Maximum Number of SPI Channels | 1 |
| Maximum Number of UART Channels | 0 |
| Maximum Number of USART Channels | 1 |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of ADC Units | 1 |
| Number of PWM Units | 2 |
| Package Type | TQFP |
| Pulse Width Modulation | 4 x 8 bit, 6 x 16 bit |
| PWM Channels | 10 |
| PWM Resolution | 16 bit, 8 bit |
| Timer Resolution | 16 bit, 8 bit |
| Timers | 2 x 16 bit, 2 x 8 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.7 → 5.5 V |
| USB Channels | 1 x OTG |
| Width | 14mm |
| Factory Pack Quantity | 450 |
| A/D Channels Available | 8 |
| A/D Bit Size | 10 bit |
| Core | AVR |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency | 16 MHz |
| Data RAM Size | 4 KB |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Data ROM Size | 2048 B |
| Series | AT90USB647 |
| On-Chip DAC | No |
| Frequency (Max) | 20 MHz |
| Total Internal Ram Size | 4KB kB |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Number of Timers - General Purpose | 4 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Device Core Size | 8 b |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Cpu Family | AT90 |
| Programmable | Yes |
| # I/Os (Max) | 48 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Frequency | 20 MHz |
| PWM通道 | 10 |
| 模数转换器分辨率 | 10Bit |
| 指令集结构 | RISC |
| 高度 | 1.05mm |
| 程序存储器类型 | 闪存 |
| I2C通道数目 | 1 |
| Number of USART Channels | 1 |
| 长度 | 14mm |
| 模数转换器通道 | 8 |
| 计时器分辨率 | 8 bit, 16 bit |
| 模数转换器单元数目 | 1 |
| PWM分辨率 | 8 bit, 16 bit |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| PWM单元数目 | 2 |
| 计时器数目 | 4 |
| 模数转换器 | 8 x 10 位 |
| 数据总线宽度 | 8Bit |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 系列名称 | AT90 |
| USB通道 | 1 x OTG |
| 宽度 | 14mm |
| 尺寸 | 14 x 14 x 1.05mm |
| 最低工作温度 | -40°C |
| SPI通道数目 | 1 |
| RAM大小 | 4 kB |
| 程序存储器大小 | 2 kB,64 kB |
| 典型工作电源电压 | 2.7 → 5.5 V |
| 脉冲宽度调制 | 4 x 8 位,6 x 16 位 |
| 最大频率 | 20MHz |
| 封装类型 | TQFP |
| 引脚数目 | 64 |
| 计时器 | 2 x 16位,2 x 8位 |
| 装置核芯 | AVR |
咨询QQ
热线电话