所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 64QFN EP |
| Device Core | AVR |
| Family Name | AT90 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 4 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | SPI/TWI/USART/USB |
| On-Chip ADC | 8-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 48 |
| Number of Timers | 4 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Trays |
| USB | 2 |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Package Width | 9 |
| PCB | 64 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| SPI | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | QFN EP |
| Standard Package Name | QFN |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 20 |
| USART | 1 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Core Architecture | AVR |
| Maximum Speed | 20 |
| Package Length | 9 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 64 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| I2C | 1 |
| Lead Shape | No Lead |
| Packaging | Tray |
| Core Processor | AVR |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Number of I /O | 48 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Speed | 16MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| ADC Resolution | 10bit |
| ADCs | 8 x 10 bit |
| Dimensions | 9 x 9 x 1mm |
| Height | 1mm |
| Length | 9mm |
| Maximum Frequency | 20MHz |
| Maximum Number of CAN Channels | 0 |
| Maximum Number of Ethernet Channels | 0 |
| Maximum Number of I2C Channels | 1 |
| Maximum Number of LIN Channels | 0 |
| Maximum Number of PCI Channels | 0 |
| Maximum Number of SPI Channels | 1 |
| Maximum Number of UART Channels | 0 |
| Maximum Number of USART Channels | 1 |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of ADC Units | 1 |
| Number of PWM Units | 2 |
| Package Type | QFN |
| Pulse Width Modulation | 4 x 8 bit, 6 x 16 bit |
| PWM Channels | 10 |
| PWM Resolution | 16 bit, 8 bit |
| Timer Resolution | 16 bit, 8 bit |
| Timers | 2 x 16 bit, 2 x 8 bit |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.7 → 5.5 V |
| USB Channels | 1 x Device, 1 x OTG |
| Width | 9mm |
| Core | AVR |
| Factory Pack Quantity | 1300 |
| Series | AT90USB647 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| No of I/Os | 48 |
| No of comparators | 1 |
| SRAM | 4 |
| No of external interrupts | 16 |
| Power supply | 2.7...5.5 V |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| Flash memory | 64 |
| ADC resolution | 10 |
| Extras | USB OTG |
| ADC channels | 8 |
| Bus width | 8 Bit |
| No of timers | 4 |
| Clock frequency max | 16 MHz |
| EEPROM | 2 |
咨询QQ
热线电话