所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 64QFN EP |
| Device Core | AVR |
| Family Name | AT90 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Maximum Speed | 20 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 4 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | SPI/UART |
| On-Chip ADC | 8-chx10-bit |
| Number of Programmable I/Os | 48 |
| Number of Timers | 4 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 10 |
| Package Width | 9 |
| PCB | 64 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | RISC |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | QFN EP |
| Standard Package Name | QFN |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 20 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Core Architecture | AVR |
| Maximum Speed | 20 |
| Package Length | 9 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 64 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Core Processor | AVR |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Connectivity | EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Number of I /O | 48 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Speed | 16MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | AT90USB647-MURCT |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Core | AVR |
| Product Category | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency | 20 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Data RAM Size | 4 KB |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | AT90USB647 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Number of I/O | 48 |
咨询QQ
热线电话