所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Gauge or Range - AWG | 2/0-8 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Height (Max) | 1.929" (49.00mm) |
| Stripping Length | 26mm |
| Standard Package | 25 |
| Termination Style | Bolt and Nut |
| Terminal - Width | 98.0mm |
| Material - Insulation | Melamine |
| Wire Gauge or Range - mm² | 35-70mm² |
| Housing Color | Yellow |
| Voltage - UL | 600V |
| Type | Bus Bar - Terminals |
| Number of Positions | 2 |
| Current - UL | 250A |
咨询QQ
热线电话