所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Length | 6mm |
| Contact Configuration | DPDT |
| Contact Current Rating | 0.05 A |
| Contact Material | Gold Over Nickel Plated Phosphor Bronze |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Mechanical Life | 60000Operations |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | PCB |
| Switch Operation | On-On |
| Terminal Type | Through Hole |
| Contact Voltage AC Nom | :48V |
| Contact Voltage DC Nom | :48V |
| Contact Current Max | :50mA |
| Switch Terminals | :Solder |
| Actuator Style | :Lever |
| Switch Mounting | :Through Hole |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Actuation Type | :Lever |
| Contact Current @ Contact Voltage AC Max | :50mA |
| Contact Current @ Contact Voltage DC Max | :0.05A |
| Contact Current AC Max | :50mA |
| Contact Current DC Max | :50mA |
| Contact Voltage AC Max | :48V |
| Contact Voltage AC Min | :20mV |
| Contact Voltage DC Max | :48V |
| Contact Voltage DC Min | :20mV |
| External Depth | :5mm |
| External Length / Height | :8mm |
| External Width | :9.5mm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Height | :8mm |
| Insulation Resistance | :10000mohm |
| Load Current Min | :1��A |
| Load Voltage Min | :20mV |
| No. of Mechanical Operations | :60000 |
| No. of Poles | :2 |
| No. of Positions | :2 |
| Operating Temperature Max | :80°C |
| Operating Temperature Min | :-20°C |
| Proof Voltage | :500V |
| Series | :ATE 2 |
| Switching Current DC Min | :1µA |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85365007 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话