所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Size | 10-14 |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Gender | RCP |
| Body Orientation | Straight |
| Maximum Current Rating | 25 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 4 |
| Type | Housing |
| Mounting Style | Wire |
| Product | Receptacles |
| Current Rating | 25 A |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Insulation Resistance | 1000 mOhms |
| Wire Gauge Range | 14, 10 |
| Series | ATP |
| Number of Positions | 4 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Thermoplastic |
| No. of Positions | :4 |
| For Use With | :ATP Series Contacts |
| Weight (kg) | 0.0086 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Locking system | lock |
| Mechanical mounting | for cable |
| Multiplicity | 1 |
| Colour | grey |
| Connector type | female |
| Number of pins | 4 |
| Connector | plug |
| Gross weight | 4.99 g |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Connectors application | for size 16 terminals |
| Connector variant | w/o terminals |
| Connector series | ATP |
| Collective package [pcs] | 550 |
| spg | 550 |
咨询QQ
热线电话