所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Dual Wall Tubing |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 80 C |
| Recovered Diameter | 1 mm |
| Length | 4 ft |
| Inside Diameter | 4 mm |
| Shrink Ratio | 4:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | Semi-flexible |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Maximum Temperature | + 110 C |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 110 C |
| Packaging | Bulk |
| Series | ATUM |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Part # Aliases | 8839742003 883974L030 |
| Shrink Temperature | 80°C |
| Inner Diameter - Recovered | 0.039" (1.0mm) |
| Shrinkage Ratio | 4 to 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.039" (1.00mm) |
| Standard Package | 125 |
| Inner Diameter - Supplied | 0.157" (4.0mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话