所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant |
| Shrink Temperature | 80°C |
| Color | Black |
| Inner Diameter - Recovered | 0.080" (2.0mm) |
| Material | Polyolefin |
| Length | 4.00' (1.22m) |
| Shrinkage Ratio | 4 to 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.039" (1.00mm) |
| Standard Package | 125 |
| Type | Tubing, Semi-Flexible |
| Inner Diameter - Supplied | 0.315" (8.0mm) |
| Factory Pack Quantity | 125 |
| Recovered Diameter | 2 mm |
| Maximum Temperature | + 110 C |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 110 C |
| Series | ATUM |
| Inside Diameter | 8 mm |
| Chemical Resistant | Yes |
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Part # Aliases | 5110552003 511055L025 |
| Minimum Shrink Temperature | + 80 C |
| Shrink Ratio | 4:1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 1 mm [ .039 in ] |
| 电压(最大值) (kV) | .6 |
| 易燃性 | 滞燃 |
| 墙面类型 | 双 |
| 封装方法 | 粘贴 |
| 工作温度范围 (°C) | -55 – 110 |
| 颜色 | 黑色 |
| 产品系列 | ATUM |
| 流体阻力 | 湿度, 防喷溅, 防溅 |
| Fluid Type | Diesel Fuel, Hydraulic Fluid, Lubricating Oil |
| 适用区域 | 全球, 全球 |
| Shrink Temperature (Min) (°C) | 80 |
| Recovery Temperature (°C) | 110 |
| Recovered Wall Thickness (Tolerance) | .3 mm [ .012 in ] |
| Resistant To | Fluids, Mechanical Damage, Strain |
| 扩大内径(最小值) | 8 mm [ .315 in ] |
| 收缩率 | 4:1 |
| 材料 | 已辐照的改性聚烯烃 |
| 恢复的内径(最大值) | 2 mm [ .079 in ] |
| Flexibility | Semi-Flexible |
| 低释气 | 否 |
| 切割长度 | 1220 mm [ 48.031 in ] |
| 产品来源 | US, 捷克共和国 |
咨询QQ
热线电话