所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | * |
| Standard Package | 80 |
| Current | 1.4A |
| Dimensions | 6.7 x 3.7 x 1.7mm |
| Height | 1.7mm |
| Length | 6.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Type | SOT-223 |
| Pin Count | 3 |
| Power Switch Type | Low Side Switch |
| Switch On Resistance | 240mΩ |
| Voltage | 0 → 5.5V |
| Width | 3.7mm |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 95 |
| Product | H-Bridge Drivers |
| Output Current | 1.4 A |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | SOT-223 |
| Switch Type | Low Side |
| Power Dissipation | 1 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Input Voltage | -0.3 to 6 V |
| Operating Temperature (Max) | 150C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Power Switch On Resistance | 0.1 ohm |
咨询QQ
热线电话