所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size Code | 0402 |
| Capacitance Value | 100 pF |
| Maximum DC Voltage Rating | 5.5 V |
| Clamping Current | 1 A |
| Maximum Surge Current | 3 A |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Varistor Voltage | 8 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Varistors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Voltage Rating DC | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 14 V |
| Peak Surge Current | 25 A |
| Surge Energy Rating | 0.04 J |
| Capacitance | 480 pF |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Mounting | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 1 mm L |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Matchcode | VC8V1005IMAX3A |
| Package | 1005 |
| Unit Pack | 10000 |
| Standard Leadtime | 14 weeks |
| MOQ | 10000 |
| Max.current | 3A |
| U(DC) | 5.5V |
| Length | 1mm |
| Height | 0.5mm |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| U(AC) | 8V |
| U(CL) | 15V |
| Energy | 0.02J |
| Subcategory | Varistor |
| Lead Time | 56 Days |
| Maximum DC Volts | 5.5VDC |
| Current - Surge | 3A |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 445-2533-1 |
咨询QQ
热线电话