所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ribbon Width | 0.500" (12.70mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 28 AWG |
| Approvals | UL Style 2651 |
| Cable Type | Flat Cable |
| Number of Conductors | 10 |
| Conductor Strand | 7 Strands / 36 AWG |
| Ribbon Thickness | 0.035" (0.89mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Length | 300' (91.44m) |
| Insulation Resistance | 20 MOhms |
| Color | Gray |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Standard Package | 1 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Operating Temperature | -10°C ~ 105°C |
| Other Names | AE10G-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Ratings | UL Style 2651 |
| Voltage | 300V |
| Jacket Color | Gray |
咨询QQ
热线电话