所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Rows | 2 |
| Height Above Board | 0.052" (1.32mm) |
| Mated Stacking Heights | 1.5mm, 2mm, 2.5mm |
| Standard Package | 1,000 |
| Number of Positions | 80 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Current Rating | 300 mA |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Voltage Rating | 60 V |
| Series | P4 |
| Termination Style | SMD |
| Number of Positions / Contacts | 80 |
| Contact Plating | Gold |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话