所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Current Rating | 6 A |
| Contact Rating | 6 A at 125 V |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Color | Black |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - OFF - ON |
| Termination Style | Solder Lug |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Mounting Style | Panel |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Paddle |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话