所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Current Rating | 6 A |
| Contact Rating | 6 A at 125 V |
| Terminal Seal | Epoxy |
| Contact Form | SPDT |
| Switch Function | ON - OFF - ON |
| Termination Style | Solder Lug |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Mounting Style | Panel |
| Contact Plating | Silver |
| Actuator | Paddle |
| RoHS | In Transition |
| ActuatorType | Paddle |
| BodyStyle | Miniature |
| Color,Actuator | Black |
| ContactForm | SPDT |
| Current,Rating | 6Amps |
| DielectricStrength | 1000V |
| Material,Bushing | Brass |
| Material,Contact | CoinSilver |
| MountingHoleSize | 0.094In. |
| MountingType | Panel |
| NumberofPoles | 1 |
| NumberofPositions | 3 |
| Operation | (On)-Off-(On) |
| SealType | Epoxy |
| Temperature,Operating | -30to+85°C |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 250VAC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话