所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2 |
| Accuracy | ±1.5 % |
| Sensitivity Index | 3980 K |
| Resistance Range @ 25C | 1500 to 6000 Ohm |
| Thermal Time Constant | 35 s |
| Type | NTC |
| Percentage of Resistance Tolerance Range @ 25C | ±2 to ±5 % |
| Mounting | Cable Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Thermistors - NTC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 5 kOhms |
| Power Rating | 350 mW |
| Tolerance | 2 % |
| Termination Style | Cable |
| Series | B57020M |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 80 C |
| Dimensions | 8 mm Dia. x 30 mm L |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Part # Aliases | B57020M2502A017 |
| B Value Tolerance | ±1.5% |
| Length - Lead Wire | 34.25" (870.00mm) |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 5k |
| B25/100 | 3980K |
| Power - Max | 350mW |
| Package / Case | Cylindrical Probe, Plastic |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Resistance Tolerance | ±2% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter | 8 mm |
| B Parameter | 3980 K |
| Brand | EPCOS / TDK |
| Length | 30 mm |
咨询QQ
热线电话