所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20603 |
| Resistance Range @ 25C | 300 to 1500 Ohm |
| Type | PTC |
| Description of Terminals | Leadless |
| Percentage of Resistance Tolerance Range @ 25C | ±15 to ±20 % |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Resistance @ 25C | 470 |
| EU RoHS | Compliant |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | ±15 |
| Product Depth | 0.8 |
| Number of Terminals | 2 |
| Product Length | 1.6 |
| Product Height | 0.8 |
| Packaging | Cardboard Tape and Reel |
| Package/Case | 0603 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 470 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Other Names | B59603A 55A 62 |
| Resistance Tolerance | ±50% |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Thermistor Type | :PTC |
| Resistance | :470ohm |
| Thermistor Tolerance | :-5% to +5% |
| Thermistor Case Style | :0603 |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :55°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +55°C |
| Operating Voltage Range | :32V |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85332100 |
咨询QQ
热线电话