所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resistance | 11 Ohms |
| Termination Style | Radial |
| Series | B59758 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Dimensions | 12.5 mm Dia. x 12 mm W x 16.5 mm L |
| Lead Diameter | 0.6 mm |
| Lead Spacing | 5 mm |
| Packaging | Cardboard Strips |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Type | PTC |
| Part # Aliases | B59758B0110A070 |
| Resistance @ 25C | 7500 |
| Description of Terminals | 0.6mm dia. x 35mm Opposing Crimp ... |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Diameter | 12.5(Max) |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | ±33 |
| Product Depth | 7(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Seated Plane Height | 16.5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 2 |
| Screening Level | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Operating Temperature Max Deg. C | 125C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | Not Required mm |
| Product Depth (mm) | 7 mm |
| Product Height (mm) | Not Required mm |
| Percentage of Resistance Tolerance @ 25C | �33 % |
| Resistance @ 25C | 7500 ohm |
| Thermistor Type | :PTC |
| Thermistor Tolerance | :-33% to +33% |
| Thermistor Case Style | :Radial Leaded |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85334010 |
| Current - Max | 500mA |
| Voltage - Max | 1000V |
| Time to Trip | 3s |
| Standard Package | 500 |
| R Min/Max | 3380 ~ 7500 Ohm |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 8mA |
| Current - Trip (It) | 17mA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话