所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Size | 18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Maximum Voltage Rating | 60VDC|30VAC |
| Connector Type A | Banana |
| Cable Type | PVC |
| Connector Type | Banana to Banana |
| Maximum Current Rating | 15 |
| Gender | PL-PL |
| Contact Plating | Nickel |
| Connector Type B | Banana |
| Cable Length | 1.828 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Current Rating | 15A |
| Voltage - Rated | 5000VDC (5kV) |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors) |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Configuration | Banana to Banana |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 72.0" (1828.80mm) |
| Contents | 1 Lead, Black |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product Category | Test Leads |
| Features | Ideal for providing jumpers on chassis boxes |
| Voltage Rating | 60 V |
| Equipment Type | Patch Cords |
| Operating Temperature | + 55 C |
| Insulation Material | Polypropylene |
| Part # Aliases | 2725878 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Material Category | Metal|Plastic |
| Brand Name | Pomona |
| Series | B-72 |
| Material | Polypropylene |
咨询QQ
热线电话