所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | SOD-723 |
| Standard Package Name | SOD-723 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Package Height | 0.6(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Working Voltage | 5.6 |
| Capacitance Value | 0.9 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Width | 0.6(Max) |
| PCB | 2 |
| Package Length | 1.15(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Leakage Current | 1 |
| Type | CeraDiode |
| Pin Count | 2 |
| Maximum ESD Protection Voltage | 15@Air Gap/8@Contact Disc |
| Lead Shape | Flat |
| Varistor Voltage | 150V |
| Maximum DC Volts | 5.6VDC |
| Standard Package | 10,000 |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Number of Circuits | 1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 495-3684-1 |
| Leakage Current (Max) | 1uA |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Polarity | Bi-Directional |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Reverse Breakdown Voltage | 150 V |
| Peak Pulse Current | 1 A |
| Reverse Stand-off Voltage | 5.6 V |
| Test Current (It) | 1 mA |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | 1.15 mm |
| Product Depth (mm) | 0.6 mm |
| Product Height (mm) | 0.6 mm |
| Capacitance Value | 0.9pF |
| Suppressor Type | CeraDiode |
| Working Voltage (Max) | 5.6V |
| Leakage Current | 1uA |
| Working Voltage | 5.6V |
咨询QQ
热线电话