所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1210 |
| Type | Chip |
| Inductance | 1 uH |
| Maximum DC Current | 380 mA |
| Tolerance | 10 % |
| Maximum DC Resistance | 340 mOhm |
| Minimum Quality Factor | 20@7.96MHz |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 2.8 mm |
| Product Height | 2.1 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Fixed Inductors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Self Resonant Frequency | 320 MHz |
| Q Minimum | 20 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Package / Case | 1210 |
| Packaging | Reel |
| Series | SIMID |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Maximum DC Resistance | 340m |
| Product Length | 3.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Self Resonant Frequency | 320M |
| Maximum DC Current | 380m |
| Protection Style | Molded |
| Product Depth | 2.8 |
| Product Height | 2.1 |
| Test Frequency | 1M |
| Maximum Operating Temperature | 145 |
| Case Size | 1210 |
| Technology | Wirewound |
| Current Rating | 380mA |
| DC Resistance (DCR) | 340 mOhm Max |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Material - Core | Ferrite |
| Frequency - Self Resonant | 320MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Q @ Freq | 20 @ 7.96MHz |
| Frequency - Test | 1MHz |
| Other Names | 495-1694-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 2.5mm |
| Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2mm |
| Height | 2mm |
| Length | 3.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +145°C |
| Maximum Self Resonant Frequency | 320MHz |
| Moulded | Yes |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Case Size (Inches) | 1210 |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Impedance | Not Required ohm |
| Q | 20 |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Military Standard | Not Required |
| Product Length (mm) | 3.5 mm |
| Product Depth (mm) | 2.8 mm |
| Product Height (mm) | 2.1 mm |
| DC Current | 380 mA |
| DC Resistance | 0.34 ohm |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Case | 1210 |
| Test frequency | 7.96MHz |
| Multiplicity | 10 |
| Inductor type | ferrite |
| Resistance | 0.34Ω |
| Q factor | 25 |
| Gross weight | 0.08 g |
| Mounting | SMD |
| Resonant frequency | 320MHz |
| Operating current | 380mA |
| Collective package [pcs] | 2000 |
| spg | 2000 |
| 深度 | 2.5mm |
| 电感值 | 1 μH |
| 系列 | B82422A |
| 最小质量系数 | 20 |
| 最高工作温度 | +145°C |
| 容差 | ±10% |
| 高度 | 2mm |
| 长度 | 3.2mm |
| 尺寸 | 3.2 x 2.5 x 2mm |
| 封装/外壳 | 1210 |
| 模制 | 是 |
| Board Level Components | Y |
| 最大自谐振频率 | 320MHz |
| 最大直流电阻值 | 340mΩ |
| 最大直流电流 | 380mA |
| 芯材 | 铁氧体 |
咨询QQ
热线电话