所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-363 |
| Configuration | Double Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage | 50 V |
| Maximum Forward Current | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage | 1.1@50mA V |
| Maximum Diode Capacitance | 0.25@20V pF |
| Maximum Power Dissipation | 300 mW |
| Typical Carrier Life Time | 1.25 us |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | Attenuator |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Current - Max | 100mA |
| Capacitance @ Vr, F | 0.25pF @ 20V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 1.9 Ohm @ 100mA, 100MHz |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power Dissipation (Max) | 300mW |
| Diode Type | PIN - 2 Pair Series |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | PIN Diodes |
| Carrier Life | 1.25 us |
| Forward Current | 100 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Reverse Voltage | 50 V |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Forward Voltage | 0.9 V |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF | 77 Ohms |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Part # Aliases | /T3 BAP70AM |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF | 1.4 Ohms |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Width | 1.35 mm |
| Vr - Reverse Voltage | 50 V |
| If - Forward Current | 100 mA |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Vf - Forward Voltage | 0.9 V |
| Length | 2.2 mm |
| Height | 1 mm |
| Pd - Power Dissipation | 300 mW |
咨询QQ
热线电话