所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | PIN Diodes |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Configuration | Double Dual Series |
| Reverse Voltage | 50 V |
| Forward Continuous Current | 100 mA |
| Package / Case | UMT |
| Packaging | Reel - 7 in |
| Carrier Life | 1.25 us |
| Forward Voltage Drop | 1.1 V at 50 mA |
| Maximum Diode Capacitance | 0.25 pF at 20 V |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF | 1.9 Ohms at 100 mA |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF | 100 Ohms at 0.5 mA |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Part # Aliases | BAP70AM,115 |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话