所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Peak Reverse Current | 2.5 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 2 |
| Package Width | 1.35(Max) |
| PCB | 3 |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.25 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 75 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Configuration | Dual Common Cathode |
| Supplier Package | SOT-323 |
| Standard Package Name | SC-70 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 1.8(Max) |
| Pin Count | 3 |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 |
| Maximum Continuous Forward Current | 0.15 |
| Package Height | 1.2(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 150mA (DC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 150mA |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Type | Standard |
| Standard Package | 3,000 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5µA @ 75V |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Other Names | BAV70WTTPMSTR |
| Speed | Small Signal = |
| Package/Case | SC-70, SOT-323 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Switching Diodes |
| Product Category | Diodes - General Purpose, Power, Switching |
| Forward Continuous Current | 0.15 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 2.5 uA |
| Package / Case | SOT-323 |
| Forward Voltage Drop | 1.25 V |
| Peak Reverse Voltage | 75 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Recovery Time | 4 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Series | BAV70 |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 2 A |
| If - Forward Current | 0.15 A |
| Width | 1.35 mm |
| Brand | Micro Commercial Components (MCC) |
| Height | 1.2 mm |
| Length | 1.8 mm |
| Ir - Reverse Current | 2.5 uA |
| Vf - Forward Voltage | 1.25 V |
咨询QQ
热线电话