所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Pushbutton Switches |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Form | DPDT |
| Switch Function | ON - (ON) |
| Voltage Rating AC | 28 V |
| Voltage Rating DC | 28 V |
| Power Rating | 0.4 VA |
| Illumination | Not Illuminated |
| Termination Style | PCB |
| Contact Plating | Gold |
| Actuator | Round |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Housing Material | Polyamide, Glass Fiber Reinforced |
| Series | B |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Current Rating | 0.1@28VAC 28VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 |
| Function | Momentary Contact |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Power Rating | 0.4@28VAC 28VDC |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Mechanical Life | 50000 |
| Terminal Type | PC Pins |
| Electrical Life | 50000 |
| Product Length | 8.8 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Switch Configuration | ON (ON) |
| Product Depth | 23.3 |
| Actuator Style | Round Plunger |
| Maximum AC Voltage Rating | 28 |
| Product Height | 8.8 |
| Actuator Material | Polyacetal |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Packaging | Tray |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating - AC | 28V |
| Type | Standard |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Round, Button |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Mechanical Life | 50,000 Cycles |
| Circuit | DPDT |
| Features | Antistatic |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product | Standard Switches |
| Cap Color | Black |
咨询QQ
热线电话