所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Unshrouded Header |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 19 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Contact Mating Length | 0.125" (3.18mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Unshrouded |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions | 19 |
| Termination | Solder |
| Molding Height Above Board | 0.210" (5.33mm) |
| Other Names | SAM1005-19 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | :- |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| No. of Rows | :1 |
| No. of Contacts | :19 |
| Contact Termination | :Solder |
| Contact Material | :Phosphor Bronze |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Lead Spacing | :2.54mm |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话