所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Surge Current Rating | 50 A |
| Peak On-State Voltage | 1.8@7A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 2 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 20 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Gate Trigger Current | 20 mA |
| Gate Trigger Voltage | 1.5 V |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | TO-220 |
| Packaging | Bag |
| Peak Surge on-state current (Max) | 50 A |
| Peak Repeat Off Current | 2 |
| Repetitive Peak off-state volt | 600 V |
| Pin Count | 3 +Tab |
| Off-State Voltage | 600 V |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Rad Hardened | No |
| 电流 - 栅极触发 (Igt)(最大值) | 20mA |
| 电压 - 断态 | 600V |
| 电流 - 不重复浪涌 50、60Hz (Itsm) | 50A @ 60Hz |
| 电压 - 栅极触发 (Vgt)(最大值) | 1.5V |
| 配置 | Single |
| 电流 - 通态 (It (RMS))(最大值) | 5A |
| 封装/外壳 | TO-220-3 |
| 三端双向可控硅类型 | Standard |
咨询QQ
热线电话