所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Type | TRIAC |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Surge Current Rating | 60 A |
| Peak On-State Voltage | 1.7@9A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 2 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.5 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 30 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 |
| Surge Current Rating | 60 |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 1.5 |
| Package Width | 4.5 |
| PCB | 3 |
| Peak On-State Voltage | 1.7@9A |
| EU RoHS | Compliant |
| Repetitive Peak Forward Blocking Voltage | 600 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TO-220 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Operating Junction Temperature | -40 to 125 |
| Pin Count | 3 |
| Maximum Gate Trigger Current | 30 |
| Package Height | 16(Max) - 7 |
| Repetitive Peak Off-State Current | 2 |
| Packaging | Bag |
| Tab | Tab |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话