所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 2 |
| Flyback | No |
| Buck | Yes |
| Cuk | No |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Boost | No |
| Isolated | No |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| PWM Type | Current Mode |
| Frequency - Max | 550kHz |
| Voltage - Supply | 3.9 V ~ 30 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Divider | No |
| Other Names | BD9016KV-ME2TR |
| Standard Package | 1,500 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 倍增器 | No |
| 分频器 | No |
| PWM 类型 | Current Mode |
| 操作温度 | -40°C ~ 105°C |
| 电压 - 电源 | 3.9 V ~ 30 V |
| 降压 | Yes |
| 反向 | No |
| 封装/外壳 | 48-LQFP |
| 反激式 | No |
| 频率 - 最大值 | 550kHz |
| 输出数 | 2 |
| 升压 | No |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Switching Frequency | 550 kHz |
| Series | BD9016KV-M |
| Brand | ROHM Semiconductor |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 105 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 30 V |
| Output Voltage | 800 mV to 10 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Voltage - Min | 3.9 V |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Input Voltage | 3.9 V to 30 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 3.9 V |
咨询QQ
热线电话