所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220 |
| Configuration | Single |
| Type | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 100 V |
| Peak DC Collector Current | 8 A |
| Minimum DC Current Gain | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 2.5@12mA@3A V |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | TO-220 |
| Standard Package Name | TO-220 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Tab | Tab |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Package Height | 8.72(Max) |
| Maximum Emitter Base Voltage | 5 |
| Maximum Continuous DC Collector Current | 8 |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 2.5@12mA@3A |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Width | 4.7(Max) |
| PCB | 3 |
| Package Length | 10.4(Max) |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 100 |
| Maximum Collector Base Voltage | 100 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 8A |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Mounting Type | Through Hole |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2.5V @ 12mA, 3A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500µA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Packaging | Tube |
| Power - Max | 2W |
| Package / Case | TO-220-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 750 @ 3A, 3V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话