所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 2 |
| Product Category | UPS - Uninterruptible Power Supplies |
| Cable Type | Cord Type US |
| Unit Weight | 8.620 lbs |
| Runtime-Full Load | 1 min |
| Input Voltage | 120 V |
| Output Voltage Rating | 120 V |
| Runtime-Half Load | 7.9 min |
| Power Rating | 350 VA |
| Number of Outlets | 6 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Audible Alarm | Alarm when on battery : distinctive low battery alarm : overload continuous tone alarm |
| Master Carton Dimensions (Length x Width x Height) | 15 inches(383 mm) |
| Audible noise at 1 meter from surface of unit | 45.00 dBA |
| Surge energy rating | 365 Joules |
| Storage Elevation | 0-50000 feet(0-15000 meters) |
| Shipping Height | 5.04 inches(128 mm) |
| Output Frequency (sync to mains) | 50/60Hz +/- 3 Hz |
| Maximum Height | 3.46 inches(88 mm) |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Nominal Input Voltage | 120V |
| REACH SVHC | |
| Standard Warranty | 3 years repair or replace |
| Regulatory Approvals | cUL Listed, California (CEC) Battery Charger, ENERGY STAR (USA), FCC Part 15 Class B, FCC Part 68, NOM, UL 1778, UL 497A, UL 498 |
| Battery Notes | Contains Lithium Coin Cell |
| Equipment protection policy | Lifetime : $75000 |
| REACH | REACH: Contains No SVHCs |
| Operating Relative Humidity | 5 - 95% |
| RBC Quantity | 1 |
| Operating Elevation | 0-10000 feet(0-3000 meters) |
| Online Thermal Dissipation | 14.00 BTU/hr |
| Output Connections | (3) NEMA 5-15R (Battery Backup)(3) NEMA 5-15R (Surge Protection) |
| Storage Temperature | 5 - 113 °F(-15 - 45 °C) |
| Battery Type | Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte : leakproof |
| Maximum Depth | 11.34 inches(288 mm) |
| Storage Relative Humidity | 5 - 95% |
| SCC Codes | 1073130425890 9 |
| Topology | Standby |
| Output Power Capacity | 200 Watts/ 350 VA |
| Typical recharge time | 16 hour(s) |
| Shipping Width | 7.99 inches(203 mm) |
| PEP | Available in Documentation tab |
| Waveform Type | Stepped approximation to a sinewave |
| Control panel | LED status display with On Line : On Battery : Replace Battery and Building Wiring Fault |
| Filtering | Full time multi-pole noise filtering : 5% IEEE surge let-through : zero clamping response time : meets UL 1449 |
| Master Carton Units | 2.00 |
| Other Environmental Compliance | China RoHS |
| Input voltage range for main operations | 88 - 139V |
| Battery Directive | Compliant |
| Maximum Width | 6.30 inches(160 mm) |
| Master Carton Weight | 21.12 lbs.(9.60 kg) |
| Data Line Protection | RJ45 10/100 Base-T Ethernet protection |
| Shipping Weight | 10.12 lbs.(4.60 kg) |
| Replacement Battery | RBC35 |
| EOLI | Available in Documentation tab |
| Shipping Depth | 14.61 inches(371 mm) |
| Net Weight | 9.02 lbs.(4.10 kg) |
| Input Frequency | 50/60 Hz +/- 3 Hz (auto sensing) |
| Cord Length | 5 feet(1.52 meters) |
| Color | Charcoal |
| Nominal Output Voltage | 120V |
| Units per Pallet | 72.00 |
| Operating Environment | 32 - 104 °F(0 - 40 °C) |
| Max Configurable Power | 200 Watts/ 350 VA |
| Type | UNINTERRUPTIBLE POWER SUPPLY |
| UNSPSC Code | 39121610 |
| Size | 350 |
咨询QQ
热线电话